Przesilenie wiosenne

Jest 21.15 a ja jeszcze nie mam felietonu. Miał być gotowy do 20.00 i nic. Przesilenie wiosenne powoduje u mnie absolutną bezsilność. No, ale cóż – cykl wydawniczy jest bezwzględny. Jak zwykle nie wiem o czym napisać i jak zwykle nie wiem jak zacząć, a do tego co by tu napisać żeby głupoty nie palnąć.

Kilku już się ostatnio zdarzyło, a ja nie chcę do nich dołączyć. A że okres prawie bez wydarzeń to głupota bardziej widoczna i szerszym echem się odbija.

A więc tak – znacie niejakiego Jaime Alguersuari? Nie? Ja też go nie znam. To podobno kierowca Formuły 1. Właściwie – były kierowca – bo w tym roku wypadł ze składu teamu i już nie jeździ. Jaime Alguersuari w tym roku komentuje w TV i na konferencji prasowej stwierdził, że ze zdrowiem Kubicy jest źle, że nie potrafi pić za pomocą prawej ręki, nie jest w stanie podnieść szklanki. Wydaje mu się, że uraz Kubicy jest gorszy niż przewidywano. W sumie wiadomość porażająca. Kubica poza Formułą 1!

Tylko kim jest Jaime Alguersuari dla Kubicy. Nikim!

Jak się okazało po rewelacjach byłego kierowcy F1 następnego dnia dotarła wiadomość o tym, że Kubica testował samochód WRC. No wiec jak to jest? Nie może podnieść szklanki, a jeździ samochodem rajdowym?

Jak się nie ma o czym mówić na konferencji prasowej to mówi się o tym co ślina na język przyniesie.

I tak ostatnio – w sobotę ślina poniosła na języki wiadomość. Powielano ją i telefonicznie i smsowo i ustnie. Chociażby w sklepie, czy w miejscowej gazecie, która pisała, że „przychodzi jedynie zaprzeczenie” newsa. Wiadomość była na tyle ekscytująca, że znali ją prawie wszyscy mieszkańcy Płońska.

Jak się okazało niczego nie podejrzewający bohater plotki wrócił z pielgrzymki do Częstochowy i zupełnie niewinnie udał się na spoczynek. Burmistrz Pietrasik ani minuty nie spędził w areszcie, a jedynym jego przewinieniem było to, że nie odbierał telefonu. Jak sądzę burmistrz też człowiek i też potrzebuje chwili wyciszenia – zwłaszcza w Wielkim Poście.

Plotka pewnie spełniła swoją rolę jaką miała spełnić – burmistrz przecież nie będzie dementował, a właściwie afiszował się, że jest na wolności bo to stan normalny. Błotko pewnie się przyczepiło i trudno je będzie wyczyścić.

Ale dosyć tej głupiej paplaniny, bo się wygadam, że w jednej z płońskich drużyn piłkarskich źle się dzieje i że odwiedził ją komornik. A w ogóle, jak mniemam, to nic nie ma wspólnego z plotką o Pietrasiku, a z Kubicą to już na pewno nie – przecież nie można grać ręką!

22.43. Koniec.

Marcin Łobko